• Instagram
  • Instagram
  • Hemen Teklif Al

Isı Pompası Nedir

Günümüzde ısı pompaları, geleceğin iklimlendirme teknolojisi ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor. Küresel iklim değişikliklerinin olumsuz etkileri dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, ısı pompası teknolojisi en etkin iklimlendirme çözümü olarak öne çıkıyor. Bunun temel nedeni, fosil yakıtlı ısıtma ürünleri ısıyı bir kimyasal reaksiyon sonucu ortaya çıkartırken ısı pompalarının dünya üzerinde var olan ısıyı transfer ederek elde etmesi.

Isı pompaları; ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını tek bir cihazda toplayarak diğer ısı kaynaklarına göre yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Isı pompaları transfer ettikleri enerjiyi sadece havadan değil toprak ve su gibi farklı ortamlardan da sağlayabiliyor. Ayrıca ısı pompaları hava, toprak ve sudaki potansiyel ısı enerjisini evlerimize taşıyarak evimizin sıcaklık konforunu sağlarken doğaya herhangi bir zehirli gaz salınımı yapmıyor.

 

Kolay kullanım ve enerji tasarruf özelliklerini içinde bulunduran ısı pompaları çeşitlilik gösterirken yenilenebilir enerjinin önemini çok iyi bilen ve her fırsatta bunu müşterileriyle paylaşan , doğa dostu ürünlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.  “Yenilenebilir Enerji Grubu”nun bir üyesi olan Isı Pompası Ailesi, evsel ve ticari işletmelerde sıcak su ihtiyacını gidermek için kullanılan “Monoblok Sıcak Su”, evlerdeki iklim konforunu sağlamak için kullanılan “Split ve Monoblok Inverter” ve havuz suyunu ısıtmak için kullanılan “Monoblok Havuz” ürünlerinden oluşuyor. Ayrıca  Isı Pompası ürünleri Avrupa ve uluslararası standartlara göre performans derecelendirmelerini onaylayan  tarafından en yüksek verimlilik derecesi olan A+++ sertifikasyonuna sahip.